Letošnje leto smo se priključili Nacionalnemu mesecu skupnega branja, ki traja od 8. septembra – mednarodnega dne pismenosti pa vse do 13. oktobra – zaključka tedna otroka.

NMSB je namenjen dvigu zavesti o pomembnosti izobraževanja in pismenosti v zgodnjem otroštvu. Skupni cilj kampanje je dati vsakemu državljanu možnost postati bralec in polno sodelovati v naši evropski družbi.

V tem mesecu bomo vsak dan pri pouku brali. In ker nas 4. oktobra obišče DESA MUCK, smo se odločili, da bomo brali njena dela. Pisateljica prihaja k nam na pogovor in s tem bo simbolno otvorila šolsko bralno značko.

Ob tej priložnosti nagovarjamo tudi starše, dedke in babice, tete in strice, da v tem času berete skupaj z otroki in se o prebranem tudi pogovarjate.

“Sončni vzhod prebuja naravo, branje knjig razsvetljuje glavo.” (Mongolski pregovor)

“Verjamem v čarovnijo, ki se lahko zgodi, ko beremo dobro knjigo.” (J. K. Rowling)

“Kdor bere knjige, živi tisoč življenj.” (G. R. R. Martin)

“Knjige so sanje, ki jih držimo v rokah.” (Neil Gaiman)