Naravoslovni dan, ki smo ga izvedli danes, 8.10. 2019, je bil za nas prav poseben dan. Šola se je spremenila v hišo eksperimentov. Obiskala nas je »mobilna« enota Hiše eksperimentov iz Ljubljane, ki obiskuje šole in učencem omogoči eksperimentiranje v šoli.

Učenci so imeli na razpolago več kot 50 eksperimentov v dveh učilnicah, ki so jih sami preizkusili. Seveda so morali biti natančni pri branju navodil.

V telovadnici pa so dekleta iz Hiše eksperimentov pripravile tri različne »eksperimentalnice«, in sicer za tretjo triadao »težiščologijo«, za drugo »plinologijo« in prvo »mehurčkologijo«. Eksperimenti so nas navdušili.

V času, ko učenci niso eksperimentirali, so si ogledali film o ptičih in se o filmu pogovorili.

Obisk Hiše eksperimentov nam je omogočil Šolski sklad OŠ Rače, zato se jim zahvaljujemo.

Eksperimentirali bodo lahko tudi starši, babice in dedki in še kdo, saj bodo eksperimenti na razpolago tudi v popoldanskem času.

Da je bilo res »kul« nam povedo odzivi učencev:

Všeč mi je bila luknja. Še kdaj pridite. – Rene, 1.b

Všeč so mi bili oblaki, ki sem jih vrtel. – Jan, 1.b

Lahko, prosim, pridejo še enkrat? – Jakob, 1.b

Všeč so mi bile domine, škatla z ogledali, neskončna luknja. Nik, 5.a

Vse nam je bilo všeč, še posebej ptič, ki si ga lahko imel povsod in ni odletel. – 4.b razred

Eksperimenti so se mi zdeli kul. – Aiša, 7.b

To je bilo vrhunsko, fantastično, kul. – 1.b