Pester teden otroka v katerem smo raziskovali (naravoslovni dan), izdelovali iz papirja in spoznavali programe srednjih šol (tehniški dan) in tekmovali v športnih igrah (športni dan) se je zaključil s svečanim sprejemom prvošolcev v Šolsko skupnost OŠ Rače.

V športno dvorano, kjer smo jih pričakali učenci in delavci šole, so prvošolci prišli v spremstvu svojih prijateljev osmošolcev. Tam jih je pozdravila predsednica šolske skupnosti Nina Robič in pevski zbor, ki jim je tudi zapel. Osmošolci so prvošolčkom pripravili nekaj nalog, ki so jih morali rešiti, preden so bili sprejeti med člane šolske skupnosti.

Po odlično opravljenih nalogah so prvošolčki zaprisegli tako, da so prisego šolske skupnosti ponavljali za predsednico. Nato so prijatelji osmošolci obdarili prvošolce z majico, prisego in fotografijo. Seveda ni manjkalo skupno fotografiranje.

Vse fotografije si lahko ogledate na povezavi.

Zapisala:
Sabina Ozmec