V ponedeljek, 10. 02. 2020 smo se okoli 8. ure zjutraj sedmošolci z modernim avtobusom odpravili v šolo v naravi. Okoli 10.30 smo prispeli v gorenjski CŠOD Trilobit. Potem, ko so nam prijazni delavci doma razložili pravila smo se preobuli in se odpravili do sob. Fantje imamo tri sobe, punce pa dve. Nato smo imeli nekaj prostega časa, ki smo ga porabili za druženje in družabne igre. Ob 12.40 smo se dobili v večnamenskem prostoru, kjer smo si skupaj ogledali urnik. Nato smo imeli kosilo. Po kosilu smo imeli malo časa za druženje in počitek. Ob 15. uri smo šli na krajši pohod, da smo so ogledali okolico doma. Na sprehodu smo se dokaj strmo vzpenjali do manjšega akumulacijskega zajetja vode, kjer so nam vodniki povedali več o zgodovini tega kraja. Na poti nazaj smo pobirali veje ob strugi hudournika, ki nas je spremljal celo pot navzgor. Nato smo imeli krajšo učno uro o varnosti na smučišču in smučarski opremi. Sledila je preizkušnja pancerjev in smuči. Pancerjemo smo pospravili v sušilnico, smuči pa na avtobus. Čas, ki je sledil smo porabili z igro namiznega tenisa na improviziranih igralnih mizah ter druženjem. Sledila je večerja in družabni večer. Pod vodstvom animatorke Irene smo igrali različne socialne in družabne igre. Še pod tuš, pa spat… Jutri pa bele strmine.

Zapisal: Sani Č. Hernet

FOTOGRAFIJE